Zarząd


Jesteśmy Kołem Naukowym Optyki Widzenia „VISUS”. Działamy na Wydziale WPPT Politechniki Wrocławskiej zrzeszając studentów specjalności Optyka Okularowa oraz Optometria. Jesteśmy jednak otwarci dla wszystkich chętnych, także studentów innych specjalności, kierunków a nawet wydziałów. Warunkiem jest zainteresowanie zagadnieniami optyki widzenia, a w szczególności badania i korekcja wad wzroku.

vis4

Nasza działalność koncentruje się głównie na prowadzeniu akcji badań przesiewowych wzroku w różnych środowiskach. Już od paru lat regularnie przeprowadzamy przesiewowe badania wzroku na Politechnice Wrocławskiej dla pracowników, studentów wszystkich uczelni wrocławskich jak i wszystkich zainteresowanych osób. W roku 2010 przebadaliśmy wzrok ok. 400 osób starszych podczas akcji „Czas na wzrok 40+”, organizowanej przez firmę Essilor Polonia. W ramach „Światowego Dnia Wzroku”(październik 2015) byliśmy partnerami akcji badań wzroku dzieci wczesnoszkolnych z kilkunastu szkół z terenu województwa wielkopolskiego i małopolskiego. Organizatorami przedsięwzięcia ponownie była firma Essilor oraz JZO.

vis5

Badamy wzrok i wykonujemy okulary dla pensjonariuszy w schronisku im. Św. Brata Alberta dla bezdomnych mężczyzn, bezdomnych kobiet i matek z dziećmi oraz dla osób osadzonych w areszcie śledczym we Wrocławiu. W maju 2015 r. odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej w Bolesławcu. W latach 2014-2015 zaangażowaliśmy się w zbiórkę używanych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych, z przeznaczeniem do krajów II świata.

Vis1

Oprócz tego bierzemy udział w akcjach przeprowadzanych na terenie Politechniki Wrocławskiej. Regularnie pojawiamy się na Dniach Aktywności Studenckiej, gdzie można obejrzeć nasze stanowisko, świetnie się pobawić, porozmawiać o nurtujących Was problemach związanych z widzeniem i przystąpić do naszego Koła. W 2014 roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w Akademii Przeżycia, gdzie wygłosiliśmy prelekcje i wykonaliśmy badania wzroku. W tym samym roku, również pierwszy raz, zaangażowaliśmy się w wydarzenie „Dziewczyny na Politechniki”.

vis2

Staramy się pogłębiać naszą wiedzę poprzez udział w licznych konferencjach i szkoleniach optycznych i optometrycznych. We współpracy z wieloma firmami optycznymi przygotowujemy szkolenia dla innych studentów optyki okularowej i optometrii. Odwiedziły już nas takie firmy jak HOYA, J&J, CooperVision, Bausch&Lomb, Vision Express.

vis3

Co chcemy osiągnąć przez nasze działania? Po pierwsze, poprzez sprawdzanie stanu wzroku u osób z wybranych środowisk, chcemy uświadomić konieczność przeprowadzania regularnych badań wzroku. Wyniki tych badań są przekazywane zainteresowanym, w tym władzom szkolnym, co powinno być pomocne w prowadzeniu odpowiedniej profilaktyki. Po drugie, sami mamy możliwość praktycznego przygotowania się do zawodu optometrysty, w którym ważna jest nie tylko wiedza merytoryczna ale również dobry kontakt z pacjentem. Od niedawna wprowadziliśmy też możliwość darmowych, kompleksowych badań wzroku, na które można się zapisać poprzez formularz na naszej stronie(zakładka „Umów się na badanie!”).18.10.2011 WROCLAW , DR HAB. INZ. MAREK ZAJAC Z INSTYTUTU FIZYKI POLITECHNIKI WROCLAWSKIEJ . FOT. LUKASZ GIZA / AGENCJA GAZETA DLOWR strony lokalne GW - Wroc³awDwojka SLOWA KLUCZOWE: FIZYK OPTYK OPTYKA OPTOMETRA ZDJÊCIE DO WK£ADKI: DLOWR strony lokalne GW - Wroc³awDwojka

OPIEKUN NAUKOWY
dr hab. inż. MAREK ZAJĄC
prof. PWrmonia

inż. Monika Michałowska

„Bo jedyną gorszą rzeczą od ślepoty
jest mieć wzrok, a nie dostrzegać tego, co najważniejsze”
Jestem prezesem VISUSa. Z kołem jestem związana już od drugiego roku studiów inżynierskich, czyli to już 5 lat!

Pięć cudownych lat, przez które poznałam świetnych ludzi, wiele się nauczyłam i przebadałam mnóstwo Waszych oczu. Pochodzę z Kujaw, jestem uparta i bardzo cierpliwa. Uwielbiam spędzać czas przy dobrej książce z gatunku sensacji, a przy okazji wygłaskać wszystkie koty obok 😉 Pracuję jako optyk okularowy od 3 lat.

Kontakt e-mail: m.michalowska@poczta.onet.pl


Tomka

inż. Tomasz Monkiewicz

Cześć! Nazywam się Tomek Monkiewicz i jestem studentem 1 roku Optometrii. W Kole VISUS pełnię funkcję v-Ce prezesa. Poza studiami pracuję jako asystent sprzedaży w Vision Express.

Interesuję się fotografią, szczególnie makrofotografią tęczówki oka oraz windsurfingiem.W kole VISUS jestem już od 4 lat!

Kontakt e-mail: tomekmonkiewicz@wp.pl


Weronika

inż. Weronika Adamczyk

– Halo. Czy to Stacja Krwiodawstwa?
– Nie. Skarbnik Koła Naukowego VISUS.
– A to przepraszam, pomyłka.
– Nie szkodzi. Dużo się pani nie pomyliła.

 

Weronika trzyma pieczę nad naszymi finansami i zarządza, w jaki sposób są wydawane.

Kontakt e-mail: weronikaa.adamczyk@gmail.com


Michal

inż. Michał Kowal

Michał – inżynier, optyk okularowy, przyszły optometrysta. Z kołem naukowym związany od 4 lat, obecnie ściśle związany z promocją i marketingiem koła VISUS.

Kontakt e-mail: michalkowal14@gmail.com